ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

۴ عادت برای پرورش مدیرعامل موفق

پرورش مدیرعامل

ماموریت مقاله

بررسی عادت هایی که به پرورش مدیرعامل کمک می کند. این عادت ها به رفع ضعف رهبری در شرکت و اثربخشی در مدیریت کارکنان کمک می کند.

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

نقش مدیرعامل رهبری است یا مدیریت ؟

مهم ترین مهارتهای مدیرعامل

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

  • این عادت ها را در مدیریت شرکت خود ، اجرایی کنند.
  • چالش های خود را در این مسائل در قسمت نظرات بنویسند.

مدت زمان تقریبی : ۵ دقیقه

۴ عادت برای پرورش مدیرعامل

بعضی اوقات مشارکت کم کارمندان، ناشی از ضعف رهبری در کل شرکت است. اگر مدیران عامل بفهمند چه چیزی یک مدیرعامل کارآمد را ایجاد می کند ، می توان بر این ضعف غلبه کرد.

مدیرعامل کارآمد، کسی است که برای شفافیت ارزش قائل است ، ارتباطات دو طرفه را انجام می دهد ، بازخورد سازنده و فراتر از آن برای خدمت به کارمندان خود ارائه می دهد. همچنین اطمینان حاصل می کنند که کارکنان منابع و راهنمایی های لازم برای تحقق اهداف خود را دارند.

به یکی از موثرترین رهبران تجاری آمریکا ، مارک زاکربرگ ۱ نگاهی بیندازید. مدیرعامل فیس بوک نه تنها به شرکت و محصول خود بلکه به کارمندان خود نیز اعتقاد دارد. او به حرف‌های کارمندان گوش می دهد ، برای شفافیت ارزش قائل است و روابط کافی با آن‌ها برقرار می کند.

برای شروع پرورش مدیرعامل، نیاز است که مدیرعامل چهار عادت زیر را بپذیرد:

۱) بر بهبود تمرکز کنید. اگرچه در هنگام اندازه گیری پیشرفت شرکت فقط موارد کمی مورد بررسی قرار می گیرند ، اما موارد کیفی از اهمیت بالایی برخوردارند. اگر می‌خواهید کارمندان موفقی داشته باشید، باید به عنوان افراد به آن‌ها نگاه کنید و نه به عنوان دارایی. ببینید که چگونه کارمندان سعی می کنند کارایی خود را افزایش دهند یا از اشتباهات گذشته درس می گیرند.

۲) همراه کارمندان باشید. فقط به کارمندان نگویید که چه کاری باید انجام دهند. وقتی کارمندان به کمک احتیاج داشته باشند، دردسترس باشید. ارتباط شفاف و مدیریت موقعیت را به عنوان منبعی برای کارمندان ارتقا دهید. از بازخورد کارمندان استقبال کرده و کارکنان را به پرسیدن سوال، تشویق کنید. نشان دهید که به سوال‌ها و نظرهای کارمندان گوش داده‌اید.

۳) به کارمندان کمک کنید تا اهداف خود را به انجام برسانند. مدیران کارآمد، بر موفقیت به دست آمده توسط هر کارمند تمرکز می کنند. آن‌ها به جای تلاش برای ایجاد چند كارمند موفق ، می خواهند هر کارمند به نتیجه برسد.

مدیران‌عامل کارآمد همچنین اطمینان حاصل می کنند که هر کارمند برای حمایت از پیشرفت شرکت ،چه اهدافی را تعیین می کند. کارمندان را در هر سطح تشویق کنید تا از استعدادهای خود برای کمک به موفقیت بیشتر تیم کمک بگیرند. به این ترتیب هیچکس عقب نمی ماند و هر کارمند می تواند به بالاترین پتانسیل خود برسد.

۴) کوچ ۲ و حامی باشید. تصور نکنید که کارمندان می دانند چگونه همه کارها را انجام دهند.

رهبری در سازمان، به معنی کمک به کارمندان برای رشد ، پیشرفت و موفقیت است.

کوچ کارکنان می تواند موثر باشد زیرا یک مدیرعامل می تواند در لحظه، به کارمندان بازخورد دهد و آن‌ها را راهنمایی کند.

اگر کارمندان در پروژه خاصی در تلاش هستند ، وارد کار شوید و آنها را راهنمایی کنید. گاهی اوقات کارمندان می توانند با راهنمایی شما ، عملکرد بهتری داشته باشند، بنابراین در ارائه پشتیبانی دریغ نکنید.

اثربخشی مدیریت می تواند موفقیت شرکت را تعیین کند. مدیران عامل کارآمد باعث می شوند کارمندان بخواهند در مشاغل خود بمانند ، در حالی که مدیران‌عامل ناکارآمد، آن‌ها را وادار به ترک کار می کنند.

به نظر شما، چه عادت های دیگری برای پرورش مدیرعامل ، موثر است؟

برای آموزش مدیرعاملی ، و شرکت در دوره جامع مدیرعاملی با ما تماس بگیرید.

درباره مطالب زیر در وبسایت ما بیشتر بخوانید:

پاورقی

منبع : entrepreneur

1) Mark Zuckerberg

2) Coach

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *