ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

ویژگی‌های یک مدیرعامل ثروت‌ساز

مدیرعامل ثروت ساز

ویژگی‌های یک مدیرعامل ثروت‌ساز

خصوصیاتی در مدیران موفق وجود دارد که آن‌ها را از دیگران جدا می‌کند. آیا این ویژگی‌ها بین همه مدیران موفق مشترک است؟ در نوشته دیگری در همین بلاگ درباره چند ویژگی دیگر مدیران موفق نوشتیم. اینجا به ویژگی‌های یک مدیرعامل ثروت‌ساز از چند جنبه دیگر می‌پردازیم.

هدف‌محوری و در عین حال انعطاف

افراد موفق اهداف بلند دارند و برای آن اهداف برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدتی می‌ریزند.

در کنار این، افراد موفق می‌دانند که چقدر مهم است که بتوانند خود را با تغییر شرایط سازگار کنند.

آن‌ها به طور دوره‌ای اهداف خود را ارزیابی می‌کنند و از اینکه در مسیر پیشرفت خود هستند، اطمینان حاصل می‌کنند.

آن‌ها مسیر پیشرفت را تحلیل می‌کنند و از اینکه اهداف آن‌ها در طول زمان هنوز ارزشمند است یا نه، مطمئن می‌شوند.

بلندپروازی

مدیران موفق به طرز بی‌رحمانه‌ای به دنبال خواسته‌‌های خود هستند. اگر شما واقعاً می‌خواهید موفق شوید، باید به طرز فوق‌العاده‌ای بلندپرواز باشید.

شما باید خیلی سخت‌تر از دیگران کار کنید و نباید از کار دست بکشید و این باید خواسته و میل و اشتیاق شما باشد.

اعتماد به نفس

مدیران موفق بدون ترس عمل می‌کنند و به دنبال رؤیاهایشان می‌روند. آن‌ها با واکاوی خود، اشتیاق و اعتماد به نفس را در خود پیدا می‌کنند که ایده‌های نوآورانه را امتحان کنند و جلو روند، حتی اگر صددرصد از آمادگی خود مطمئن نباشند.

 کنجکاوی

مدیران موفق به جهان به طرز متفاوتی می‌نگرند. آن‌ها به طور ذاتی جست‌وجوگر هستند و درباره همه چیز می‌پرسند. آن‌ها یک مسأله و مشکل را در ذهن خود از نقطه‌نظر متفاوتی به پرسش می‌گذارند.

آن‌ها از وضعیت فعلی ناراضی‌اند و نمی‌هراسند از اینکه در برابر جریان اصلی بایستند و وارد چالش عرف عمومی شوند.

اندیشه رشد

مدیران موفق باور دارند که قادر به انجام کارهای شگفت‌انگیز هستند. آن‌ها اندیشه رشد و موفقیت را در ذهن پرورش می‌دهند و به این باور دارند که کیفیت‌ها و ویژگی‌های ذاتی می‌توانند رشد کنند و با کار سخت و تلاش بهبود یابند.

برگزیدن و قبول این تفکر، به افراد اجازه می‌دهد که در میان چالش‌ها رشد کنند.

تعهد

مدیران موفق از صمیم قلب به هدف‌ها و رؤیاهایشان باور دارند. آن‌ها عمیقاً درباره هدف‌هایشان شور و حرارت دارند و کاملاً به تحقق آن‌ها متعهدند.

اشتیاق چیزی نیست که بتوانید به آن تظاهر کنید. چیزی است که واقعاً باید از درون شما بجوشد. باید کاری را که انجام می‌دهید، عاشقانه دوست بدارید تا بتوانید آن را در مسیر موفقیت قرار دهید.

مدیرانی که به اهدافشان پایبندند و برای رسیدن به آن‌ها اشتیاق دارند، در حمایت آن بلندپروازی به شرایط و زندگی خود شکل می‌دهند.

با خواندن این ویژگی‌ها فکر می‌کنید ویژگی‌های یک مدیرعامل ثروت‌ساز با آن‌ها همخوانی دارد؟ یک مدیرعامل موفق که می‌تواند مجموعه زیرنظر خود را هم موفق کند چه ویژگی‌های دیگری دارد یا باید به دست آورد؟

ما در پلتفرم we train CEO در دوره‌ای با عنوان مدیرعامل ثروت‌ساز به همین موضوعات می‌پردازیم و در کنار بهترین استادان، تبدیل شدن به یک مدیرعامل موفق را به شما می‌آموزیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *