×

نقشه راه مدیرعاملی

نقشه راه مدیرعاملی

اگر تبدیل شدن به مدیرعامل را یک هدف فرض کنیم ، برای رسیدن به این هدف به یک نقشه راه مدیرعاملی نیاز دارید. اولین مرحله برای قدم برداشتن در این راه ، شناخت هدف است. “مدیرعامل کیست؟” ، “مهارتهای مدیرعامل چیست؟” و “وظایف مدیرعامل چیست؟” و از این قبیل سوالات میتواند به شما کمک کند تا شناخت اولیه‌ایی از هدف داشته باشید. ما در پلتفرم we train CEO ، تلاش کردیم با بهره‌گیری از دانش و تجربیات کسب شده در این راه ، بستری برای پاسخ به سوالات شما فراهم کنیم. با ما همراه باشید تا قدم های بعدی این راه را به شما نشان دهیم.

نقشه راه مدیرعاملی

مراحل معمول برای مدیرعامل شدن:
مرحله 1: یک مدرک کارشناسی کسب کنید. اولین قدم معمول برای رسیدن به جایگاهی به عنوان مدیرعامل کسب مدرک کارشناسی است... .
مرحله 2: تجربه کار ایجاد کنید. جایگاه مدیرعامل باید در سطح حرفه ای فراهم شود... . مرحله 3: دریافت مدرک کارشناسی ارشد (اختیاری).

مهندسی و مدیریت بازرگانی رایج ترین مدرک در بین مدیرعامل ها است و بررسی ها نشان داده است که تقریبا 54 درصد از مدیر عامل ها در شرکت 500 Fortune ، در این دو حوزه متخصص هستند.

مدیر عامل ها تقریباً همگی تحصیلات دانشگاهی دارند - جای تعجبی وجود ندارد. ... این نظرسنجی توسط درگاه انتخابی مطالعاتی Study.EU از 231 مدیرعامل در بزرگترین شرکتها در هر قاره ، نشان داد که فقط 32٪ از مدیران ارشد در سراسر جهان دارای مدرک ارشد مدیریت بازرگانی هستند ، گرچه 45٪ آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن (شامل مدارک مدیریت بازرگانی) و 11% دارای مدرک دکترا هستند.

علاوه بر مدت زمان لازم برای کسب مدرک کارشناسی 5 ساله و / یا مدرک کارشناسی ارشد 2 ساله ، باید به میزان مورد نیاز به تجربه کاری لازم نیز توجه کنید. مدیرعامل ها در بیشتر موقعیت ها به 4 سال یا بیشتر تجربه کاری مرتبط نیاز دارند.

هیچ کس نمی تواند بدون تجربه عملی مدیرعامل شود ، اما کسی که مدرک مدیریت را در کارشناسی ارشد / کارشناسی کسب می کند، به راحتی می تواند مدیرعامل شود. نقش مدرک کارشناسی ارشد مدیریت برای مدیرعامل شدن : ... در پیگیری مدرک مدیریت ، بازاریابی ، منابع انسانی و حسابداری برای شروع کار به عنوان یک مدیرعامل به وی کمک می کند.

بدون یک مدرک ، برای بدست آوردن رهبری هیچ کسب و کاری تلاش نکنید. مگر اینکه شما شرکت خود تان را راه اندازی کرده باشید ، در غیر این صورت، شانس تبدیل شدن به مدیر عامل بدون مدرک صفر درصد است.

بله ، یک حسابدار می تواند مدیرعامل شود. ... حسابدارها گرایش به کسب زمینه های مهارتی خاصی را دارند که برای موقعیت مدیرعامل مناسب است ، اما صرف ًا مهارت و دانش حسابداری به آنها کمک نمی کند تا به آنجا برسند.

مدیرعامل ، یا مدیر ارشد اجرایی ، بالاترین مقام در یک شرکت است. ... مدیر عامل ها به مهارت های شغلی ، مالی ، حل مسئله و مدیریت نیاز دارند. مدیرعامل می تواند سال ها در جایگاه خود باقی بماند ، مگر اینکه کسب و کار خاص خودش را تأسیس کند. یک مسیر شغلی متنوع ، پله ای برای تبدیل شدن به مدیرعامل یک سازمان، با مشخصات فوق است.

3 مورد از چیزهایی که مدیرعامل بعد از بازنشستگی انجام می دهد:
بازگشت به جامعه. مدیرعامل ها اغلب متوجه می شوند که تجربه ای که آنها در اداره یک کسب و کار به دست آورده اند نیز می تواند برای کمک به افراد در سطوح پایه استفاده شود... .
شرکت در ورزش. بسیاری از مدیرعامل ها بعد از بازنشستگی از جایگاه شان، فقط در پی تشکیل تیم های ورزشی بزرگ و کوچک هستند... .
شروع یک کسب و کار جدید... . نویسندگی.

مدیرعامل بالاترین مدیر ارشد یک شرکت است و فقط به هیئت مدیره گزارش می دهد. آنها چهره این شرکت هستند ، هم برای عموم و هم در داخل برای کارمندان سازمان. در نتیجه ، آنها باید از توانایی های قدرتمند رهبری برخوردار باشند و یک چشم انداز یکپارچه برای رشد شرکت ارائه دهند.

یک مدیرعامل باید تمام بخش ها و عملکردهای تجارت را درک کند: حسابداری ، امور مالی ، منابع انسانی ، بازاریابی ، قانون ، عملکرد ، زنجیره عرضه ، فروش و فناوری اطلاعات.

در اینجا شش مورد از کارهایی هستند که آنها انجام نمی دهند:
تصمیمات عالی بگیرید. مهمترین عامل موفقیت در اقدام و عدم تعویق تصمیمات تا رسیدن به جواب کامل یا اجماع کامل است... .
بسیاری از کلاه ها را بر سرتان بگذارید! مدیر عامل های موفق وکالت شان را واگذار می کنند... . از پاورپوینت استفاده کنید... . به سوالات پاسخ دهید... . در (همه) جلسات شرکت کنید.... به سادگی ارتباط برقرار کنید.

سه حوزه مهم برای تمرکز مدیر عامل های با رشد بالا وجود دارد: افراد ، استراتژی و پول نقد. اگر کار قبلی تان مستقیماً با یکی از این موارد ارتباط ندارد ، شانس خوبی وجود دارد که دیگر نباید وقت خود را صرف آن کنید.

برای جلوگیری از پریشان شدن خود توسط افرادی که می خواهند وضع موجود را ادامه دار کنند ، شما باید برای 111 روز اول به عنوان مدیرعامل جدید تمرکز کنید: درک بازی و مفهوم آن. جلب اعتماد و پشتیبانی تیم مدیریت ، سازمان و مشتری های آن. تنظیم قوانین جدید و انتظارات.

مدیرعامل مطابق با سیاستهای مورد توافق هیئت مدیره و نیز مدیریت کلی مؤثر شرکت ، در هیئت مدیره پاسخگو است. ... این امر، مشروط بر رهبری و چشم اندازی با هدف اطمینان از اجرای استراتژی در شرکت است.

مدیرعامل واقعی کسی است که توسط یک هیئت مدیره منصوب شده که به موجب آن مدیر ارشد اجرایی هیئت مدیره است... . در حالی که از نظر فنی آنها می توانند هر کاری را که می خواهند انجام دهند ، اگر تصمیمی که می خواهند بگیرند توسط کارمندان و اعضای هیئت مدیره به نفع شرکت نباشد، در این صورت مدیرعامل احتمالاً جایگزین خواهد شد.

برخی از شرکت ها به دلیل نتایج ضعیف ، مدیر عامل شرکت را تغییر می دهند. ... شغل یک مدیرعامل از آنجایی که مسئولیت تصمیمات مهم در سازمان را بر عهده دارد بسیار طاقت فرسا است. آنها اگر می خواهند در کار شان خوب جلوه کنند ، باید فرهنگ ، نیروی کار و اهداف شرکت را درک کنند.

100 روز اول شما به عنوان مدیرعامل، زمانی ست برای گوش دادن ، پرسیدن سؤال و برداشت مناسب از آن ها است. با شرکت آشنا شوید، با اعضای هیئت مدیره خود و افرادی که به شما گزارش می دهند و همچنین با افرادی که به آنها گزارش می دهید صحبت کنید.

4 سوالی که رهبران جدید باید بپرسند
چه کاری را باید به خوبی انجام می دهیم و چه کاری را باید ادامه دهیم؟ با یک سؤال شروع کنید که بازخورد مثبت در مورد کار را در پی دارد... .
چه کاری انجام می دهیم که هیچ فایده ای ندارد - و این که باید جلوی چه کاری را بگیریم؟... بنابراین - من "مدیر جدید" هستم ، شما در انجام چه کاری بیشترین امید را دارید؟...
بنابراین دوباره - من "مدیر جدید" هستم ، بیشترین تر را از چه کاری که ممکن است من انجام دهم، دارید؟

بیل گیتس ، جف بزوس و سایر افراد بسیار موفق شب ها 4 تا 0 ساعت می خوابند. افراد تربیت شده مانند تیم کوک ، مدیر عامل اپل تا خواننده، دالی پارتون ، ادعا می کنند که بیدار شدن زود هنگام از خواب، اصلی ترین کلید برای دستیابی به بیشترین استفاده از یک روز کاری است.

در یک تجارت کوچک ، نقش اصلی یک مدیرعامل تدوین یک برنامه تجاری است که به روشنی، رسالت و اهداف شرکت را مشخص می کند. آنها مسئولیت های مدیریتی را در رابطه با استراتژی های بازاریابی ، روش های حسابداری ، فناوری و سایر موقعیت ها به دیگران واگذار می کنند. در مشاغل کوچکتر ، مدیرعامل نیز به عنوان مدیر بهره برداری، عمل می کند.

دانلود کتاب
دانلود فایل
من یک مدیرعامل فوق العاده ام !
چرا من نیاز به کوچ دارم ؟
اطلاعات خود را وارد کنید و کتاب الکترونیکی
چرا هر مدیر عاملی به کوچ نیاز دارد ؟
را دانلود نمایید.