ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

مهم‌ترین وظیفه مدیرعامل

وظیفه مدیرعامل

ماموریت مقاله

آشنایی مدیران عامل محترم با فعالیت کلیدی که باید انجام دهند. و آشنایی با مهم‌ترین وظیفه مدیرعامل

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

وظایف مدیرعامل

وظایف مدیرعامل موفق

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

در هر شرایطی حرکت و پیشروی سازمان را الویت قرار دهند.

مدت زمان تقریبی : ۹ دقیقه

مهم‌ترین وظیفه مدیرعامل

فلسفه مدیر عاملی درباره حرکت و عمل است، حرکت و عمل یعنی تغییر به سمت جلو یعنی دانستن اینکه الان دقیقاً کجا هستیم و کجا میخواهیم باشیم و فاصله رسیدن تا آن نقطه مطلوب را حرکت و عمل می‌گوییم.

مهم‌ترین وظیفه یک مدیرعامل

به عنوان مدیرعامل یک همکاری و مشارکت با کارمندان ایجاد می کنیم و در نتیجه کمک میکنیم آنها با استفاده از تفکر و خلاقیت و مهارت و توانمندی های خودشان به سمت چشم‌انداز سازمان حرکت کنند.

راهبری و ایجاد حرکت

ما نمی توانیم کارهای کارمندانمان را انجام دهیم.
ما به عنوان مدیرعاملی باهوش و توانمند آگاه هستیم که هر انسانی منحصر به فرد است پس راه حل‌هایی مفید و کارساز خواهد بود، که از فکر و خلاقیت آنها بیرون آمده باشد. تنها کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که آنها را ترغیب و تشویق کنیم تا به دانسته‌هایشان عمل کنند و در نتیجه سازمانی رو به جلو و رو به رشد داشته باشیم.


مانع اصلی حرکت

مانع اصلی حرکت سازمان رفتار واکنشی مدیرِ عامل است. وقتی مدیران ببینند که رهبران ارشدشان به جای عامل و منشا بودن مرتباً به هر مسئله‌ای که سر از میز کارشان درمی‌آورد، واکنش نشان می‌دهند، خود آنها نیز به مرور همین رفتار را پیش خواهد گرفت.
ذهنیت آتش نشانی از رئیس سازمان آغاز می شود و به همین ترتیب در فرهنگ سازمانی جای می گیرد و افرادی که بیشتر از بقیه واکنشی هستند، اعتبار بیشتری کسب می کنند.

نتیجه

وقتی کارمندان وظایف اصلی را خودشان مدیریت می‌کنند و راه حل‌ها را خوشان خلق می‌کنند، در مرحله اول عامل حرکت سازمان به سمت چشم انداز میشوند .
و این رفتار در مرحله دوم باعث بالا رفتن مسئولیت‌پذیری و تعلق خاطر کارکنان نسبت به سازمان می‌شود.
وظیفه ما به عنوان مدیرعامل این است که به حرفهایشان و تصمیماتشان گوش دهیم و باهمکاری خودشان ساختاری را برایشان فراهم کنیم تا بتوانند برنامه عملیاتی ویژه و مختص خودشان را طراحی کنند.

پاورقی

نویسنده : علی اصغر بایراملو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *