ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

مهم‌ترین مهارتهای مدیرعامل

مهارت های مدیرعامل

شماری از مهم‌ترین مهارتهای مدیرعامل

مهم‌ترین مهارت‌های مدیرعامل چه هستند؟ دنیای کسب وکار روز به روز در حال تغییر است و به تبع آن  یک مدیر موفق باید خود را همراه با تغییرات به پیش ببرد. برای به‌روز ماندن هیچ‌یک از ما بی‌نیاز از آموزش و یادگیری دائمی نیستیم. در این نوشته اشاراتی به صورت خلاصه به چند مهارت مهمی که هر مدیرعاملی باید داشته باشد، می‌کنیم.

مدیریت منابع انسانی یکی از مهم‌ترین مهارتهای مدیرعامل

موفقیت شما در کار وابسته به کار تیم شماست. بنابراین این مهارت که بتوانید برای خود تیمی کارآمد و متخصص با روحیه تیمی و باانگیزه استخدام کنید، برای شما مهم و حیاتی است.

اما کار به همین جا ختم نمی‌شود. با انگیزه‌ترین و متخصص‌ترین افراد هم ممکن است در یک فرایند کاری خوب عمل نکنند. اینجا دوباره نقش شما به عنوان رهبر سازمان حیاتی است تا بتوانید با مدیریت افراد آن‌ها را به بیشترین بهره‌وری خود برسانید.

شما باید اعضای تیم خود را از نزدیک بشناسید و با نقاط ضعف و قوت آن‌ها آشنا باشید. هر یک از آن‌ها را در شرایط خودشان درک و قضاوت کنید و پشتیبان و حامی آن‌ها باشید.

مهارت مدیریت پروژه‌ها

ممکن است در زیرمجموعه‌های مختلف سازمانی که شما مدیرعامل آن هستید، پروژه‌‌های مختلفی در حال طراحی و اجرا باشند. شاید شما به تنهایی مسئول طراحی و اجرای هیچ‌یک از آن‌ها نباشید ولی باید به خوبی بر فرایند طراحی، اجرا و کنترل پرو‌ژه مسلط باشید.

باید بتوانید پروژه مدنظر خود را طراحی و اجرا کنید و عملکرد کارکنان خود را بسنجید. شما به عنوان مدیرعامل باید به ابزارهای مدیریت پروژه مسلط باشید.

تحلیل اسناد مالی

درست است که شرکتی که شما مدیرعامل آن هستید حتماً دپارتمان مالی و مدیر مالی دارد ولی شما به عنوان کنترل‌کننده و ناظر بر همه اجزای سازمان باید توانایی تجزیه و تحلیل اسنادی که در این دپارتمان صادر می‌شوند را داشته باشید. باید بتوانید بودجه را کاهش دهید یا پیش‌بینی کنید. بنابراین حتی اگر در کار خود متخصص هستید به تخصص در مسائل مالی هم نیاز دارید.

این شمایید که به عنوان مدیرعامل باید پاسخگوی اعداد سود و زیان در برابر سهامداران و هیئت مدیره باشید.

مهارت تفکر استراتژیک

شما به عنوان مدیرعامل باید بتوانید استراتژی درستی برای سازمان خود تنظیم کنید و سازمان را به سوی اهدافش پیش ببرید. شما باید به فنون طراحی استراتژی مسلط باشید و دانش کافی در این زمینه داشته باشید.

مهارت ارتباطی

شما به عنوان مدیرعامل باید با بخش‌های مختلف زیردست خود ارتباط درستی برقرار کنید. همچنین شما به عنوان نماینده سازمان با مشتریان، سازمان‌های مرتبط، هیئت مدیره و سهامداران شرکت ارتباط دارید. شما باید بتوانید خواسته‌های خود را به طور صحیح به کارمندان خود منتقل کنید و مهارت‌های مذاکره را برای ارتباط با شرکای تجاری، مدیران بالادستی و..  بشناسید و از آن‌ها به درستی استفاده کنید.

در پلتفرم we train CEO تلاش کرده‌ایم بهترین‌ها را برای آموزش مهارت‌های مدیرعاملی جمع‌آوری کنیم. هدف ما این است که مدیرعاملی را از یک سمت به یک تخصص در شما ارتقا دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *