×
خانه » وبلاگ » مهارت های مدیرعامل خلاق
۲۱ مهر ۱۳۹۹

مهارت های مدیرعامل خلاق

مهارت های مدیرعامل خلاق

ماموریت مقاله

راهکار هایی برای اینکه مهارت های مدیرعامل خلاق را فرابگیرید. در این مقاله یاد می‌گیرید خلاقیت یک هدیه ذاتی نیست و مثل هر مهارت دیگری می توانیم آن را فرابگیریم.

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

مهم ترین مهارتهای مدیرعامل

وظایف مدیرعامل

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

  • باورهای اشتباه را کنار بگذارید و اصول را رعایت کنید.
  • در برنامه روزانه خود اصول را بگنجانید.
  • اصول دیگری را که برای بدست آوردن خلاقیت می دانید ، در قسمت نظرات بنویسید.

مدت زمان تقریبی : ۴ دقیقه

مهارت های مدیرعامل خلاق

آیا می خواهید بزرگترین اشتباه خود را به عنوان مدیرعامل بدانید؟ این فرض که شما خلاق نیستید. شما خلاق هستید اما شما فقط از باورهای غلط استفاده می کنید.

برخلاف تصور عمومی ، خلاقیت مربوط به طراحی بصری یا توانایی هنری نیست. به ما آموخته اند که خلاقیت یک هدیه ذاتی است ، اما درست نیست! می توانیم آن را مانند هر مهارت دیگری یاد گرفت. خلاقیت در کسب‌وکار مربوط به حل مسئله ، الهام بخشیدن به دیگران و تغییر مسیر است و همه مدیران عامل می توانند از توسعه خلاقیت خود بهره مند شوند. اگر می خواهید شرکت شما به سمت چشم انداز حرکت کند ، به عنوان یک مدیرعامل باید در خلاقیت سرمایه گذاری کنید.

مدیرعامل خلاق کیست؟

مدیر عامل خلاق کسی است که دائما به دنبال راه هایی برای تمایز است. از لحاظ عاطفی با مخاطبان ارتباط برقرار می کند ، ارتباطات به یاد ماندنی ایجاد می کند و نیروهای موفق را جذب می کند. همانطور که توسط تیم تحقیقاتی LinkedIn تحقیق شده است ، مهم‌ترین مهارت برای مدیرعامل ، خلاقیت است.

بزرگترین نتیجه خلاقیت به عنوان یک مدیرعامل خلاق این است که با دیگران ارتباط عمیقی برقرار خواهید کرد. به همین دلیل ، خلاقیت به شما کمک می کند تا از راه های منحصر به فرد و ابتکاری وارد بازار شوید و کارمندان ، همکاران ، چشم اندازهای آینده و سهامداران به سمت گفتار و عملکرد شما جذب خواهند شد.

مزایای خلاقیت فراتر از تصور است ؛ زیرا یک چاشنی مخفی برای عملکرد مالی بهتر است. مک کنزی در مورد “ چه چیزی باعث برجسته شدن برخی سازمان‌ها شده است؟ ” کشف کرد که خلاقیت ، یک نقطه مشترک تمام شرکت‌های سودآور است.

 

چگونه خلاقیت رو تقویت کنید ؟

برای اینکه خلاقیت را تقویت کنید نیاز است که اصول زیر را رعایت کنید:

۱) در همه جا به دنبال فکر های بکر و ناب باشید. ببینید مدیران‌عامل سایر صنایع چه کاری انجام می دهند. به عنوان مثال ، نگاهی عمیق به خرده فروشی بیندازید. فروشگاه های خرده فروشی مصالح ساختمانی چگونه در دوران Covid-19 نوآوری دارند؟ وقتی وفاداری به برند ، سست و ناپایدار است ، ترفندهای آن‌ها برای ایجاد و حفظ ارتباط با مشتری چیست؟ از آنچه آموخته اید برای کسب‌وکار خود استفاده کنید.

۲) تنوع نیروی کار را بپذیرید. ایجاد تیمی از کارمندان با دیدگاه متنوع ، سرمایه گذاری در خلاقیت است. بدون دسترسی به دیدگاه های متفاوت و متنوع ، دیدگاه کافی برای اینکه نوآور باشید، ندارید. تیم های ناهمگن از همگن ها بهتر عمل می کنند ، بنابراین اگر قبلاً برای جمع آوری افرادی با پیشینه و تجربیات مختلف تلاش نکرده اید ، این کار را در اولویت قرار دهید.

۳) بخوانید و کشف کنید. خواندن نبوغ را پرورش می دهد. زمان مطالعه در برنامه روزانه خود قرار دهید، اما نگران انتخاب ژانر خاصی نباشید. داستان ، زندگی نامه ، حتی کتاب های طنز قدیمی را بخوانید. هدف شما داشتن زمانی است که ایده های خود را پرورش دهید. برداشتن یک کتاب می تواند جرقه ای برای حل نهایی مسائل شما باشد.

۴) برنامه ریزی برای اختصاص زمان. نشان داده شده است که مدیریت زمان باعث تقویت خلاقیت می شود زیرا به راه حل‌های غیرمنتظره فرصتی برای ظهور می دهد. خلاقیت به انرژی نیاز دارد و این به معنای اختصاص دادن زمان و مکان برای آن است. چند بار در هفته به مدت سه ساعت به درگیری ها و دغدغه های ذهنی روزمره خود فکر نکنید. در آن زمان ها ، به مسائلی که نیاز به خلاقیت دارند، فکر کنید. اغلب ، پاسخ ها به طرز جادویی ظاهر می شوند ، زیرا شما به آن‌ها فرصت داده اید تا در ذهن شما ظاهر شوند.

مدیرعامل خلاق ، امروزه یک امری حیاتی برای شرکت‌ها است. دیگر نگویید که شما خلاق نیستید. در عوض ، به دنبال خلاقیت و رسیدن به آن باشید.

پاورقی

منبع : chiefexecutive

جدیدترین مقاله ها

برای کمک به بهبود مقالات ما لطفا امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]
WeTrainCEO

WeTrainCEO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود کتاب
دانلود فایل
من یک مدیرعامل فوق العاده ام !
چرا من نیاز به کوچ دارم ؟
اطلاعات خود را وارد کنید و کتاب الکترونیکی
چرا هر مدیر عاملی به کوچ نیاز دارد ؟
را دانلود نمایید.