ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

مدیرِعامل هستید یا مدیریت می‌کنید؟

مدیریت مدیرعامل

ماموریت مقاله

معنا بخشیدن به کلیشه‌های کسب و کار و مدیریت مدیرعامل

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

نقش مدیرعامل رهبری است یا مدیریت ؟

مهم ترین مهارتهای مدیرعامل

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

بتوانند ماهیت تغییر را درک کرده و برای آینده خود و سازمانشان را آماده کنند.

مدت زمان تقریبی : ۱۵ دقیقه

 

مدیرِعامل هستید یا مدیریت می‌کنید؟

هر مدیری که خود را عامل و منشا می‌داند، درک کرده است که فرهنگ مسلط بر عرصه کسب و کار باید تغییر کند، اما سوال بنیادی و تعیین کننده این است که از چه چیز قرار است به چه چیز برسیم؟
برای پاسخ به این سوال و هر سوال استراتژیک دیگری به جای یک توافق جمعی، به یک چشم انداز کلی نیازمند بوده و هر فرهنگ نوعی علاوه بر اینکه ناچار خواهد بود عملکرد بهتری را ارائه دهد می‌بایست از نظر اجتماعی هم مسئول‌تر از هر زمان دیگری عمل کند.
‏ هیچ بنگاه اقتصادی یا اجتماعی خود را درگیر تغییر و تحول بنیادین نمی کند مگر اینکه ضرورت و احساس فوریتی، آن را ملزم به انجام آنها کند. فرهنگ نیازمند است عملکرد محور باشد اما خود واژه عملکرد امروزه مفهوم گسترده تری یافته است.
‏ رقابت و رشد در حال از دست دادن ارزش گذشته خود هستند، در عین حال ثبات، تداوم و همکاری بیش از پیش کشش و جاذبه ایجاد کرده‌اند.
‏ بنابراین در جهان امروز اشخاص یا سازمان‌هایی که از آنچه در گذشته مورد پذیرش بوده است به سمت آنچه که در آینده مورد پذیرش خواهد بود حرکت نکنند در دنیای متکثر و بسط یافته‌ی امروزی دوام نخواهند آورد.
‏ زمانی که فرصت های سنتی تبلیغی و کسب درآمدی به سرعت در حال کاهش هستند یک کسب و کار چگونه می‌تواند کارکنان خود را مدیریت، حفظ و با انگیزه کند ؟

یک مدیرعامل چگونه می‌تواند بدون تغییرات بنیادی سود آوری سازمان خود را حفظ کند ؟


‏ بیاناتی مثل《افراد و مهمترین منابع و سرمایه ما هستند》، 《ما باید کارکنان را قدرتمند سازیم》،《 هدف ما آزاد کردن پتانسیل‌های پنهان افراد سازمانمان است》 《چابک سازی یا پرورش مسئولیت‌پذیری》، 《به دست آوردن بهترین عملکرد افراد》،《جهانی شدن و تولید محصولات رده جهانی》 در سالهای گذشته تبدیل به کلیشه شده‌اند.
‏ معنای واقعی این عبارات همچنان درست است اما معمولاً این عبارات فقط به زبان می آیند و تلاشی برای عمل کردن به آنها دیده نمی‌شود. کوچینگ مدیران عامل دقیقاً همان چیزی است که بیان می کند، دستیابی به بهترین عملکرد چگونه اتفاق می افتد.
‏ اما این روش نیازمند تغییر نگرش و رفتار مدیران عامل و ساختار سازمانی است. کوچینگ مدیران عامل به کلیشه‌ها معنا می‌دهد، مغز مدیرعامل سازمان را به CPU های بیشتر مجهز می‌کند. برای آشنایی با معجزه کوچینگ مدیران عامل ما ( پلتفرم پرورش مدیران عامل) یک جلسه کوچینگ رایگان به شما هدیه می‌دهیم، برای دریافت اینجا را کلیک کنید.

پاورقی

نویسنده : علی اصغر بایراملو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *