ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

تاثیر استراتژی زندگی شخصی مدیرعامل حرفه ای بر موفقیت سازمان

مدیرعامل حرفه ای

ماموریت مقاله

نشان دادن تاثیر استراتژی زندگی شخصی مدیرعامل حرفه ای بر موفقیت سازمان

مخاطبین مقاله

مدیران عامل و مدیران میانی

پیش نیاز مطالعه مقاله

ندارد

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

  • بتوانند یکپارچگی استراتژی زندگی شخصی و سازمانی را درک کنند.

مدت زمان تقریبی : ۸ دقیقه

استراتژی زندگی شخصی مدیرعامل حرفه ای

آیا یک مدیر عامل حرفه ای اینگونه فکر می کند؟ شرکت کل زندگی من است! جمله ای که هر روز در وجود یک مدیرعامل ریشه می دواند و کل افکار و رفتار او را تسخیر می کند.

در حال تحقیق درباره این موضوع هستم که چرا بعضی از انسانها چشم انداز شخصی و خواسته‌های مهم زندگی‌شان را فدای سودآوری شرکت می کنند؟
یکی از باورهای خیلی ریشه‌ای این بود که مدیران عامل موفق شب و روز کار میکنند و حتی خیلی وقت‌ها در شرکت می‌خوابند، همه ما که میخواهیم به برند بزرگی تبدیل بشیم و به استیو جابز های آینده تبدیل بشیم باید فقط و فقط کار کنیم. اما آیا مهمترین وظایف مدیرعامل کار زیاد است؟

اولین جوابم برای این باور غلط که باعث شده حتی برای ورزش کردن هم وقت نداشته باشند این است که:
ورزش، قدرت مغز را افزایش میدهد.
مدیرت یک کار فکری و تحلیلی است و ما در این جایگاه برای بهبود مهارت‌های فکری خود باید تحرک داشته باشیم.
مغز ما به گونه ای ساخته شده است که باید ۱۲ مایل در روز راه برویم.

قبل از ورود به هر سازمانی و یا تاسیس مجموعه‌ای اول باید برای زندگی شخصی خودمان به یک بیانیه‌ی مأموریت شفاف و واضح برسیم و استراتژی‌های رسیدن به این مقصد را هم تبیین کنیم. مأموریت پاسخ به این پرسش است که 《من برای چه هدف ارزشمندی زندگی می کنم و حاضرم برای این هدف چه کار کنم ؟》ماموریت نه تنها به زندگی انسان هدف می دهد بلکه در کنار آن به مدیران عامل کمک می‌کند که بعد از هر شکست یا در دل هر بحران قدرت درونی خود را رها کنند و مجدد متمرکز شوند مجدد هدف گذاری کنند و یک زندگی معنادار و هدفمند را دوباره شارژ و سر سرشار از انرژی کنند.

مشخص کردن ماموریت استراتژیک در زندگی به ما این امکان را می‌دهد که توان درونی مان را محقق کرده و استرس‌مان را کاهش دهیم می‌دانیم که چه‌موقع آری بگوییم و کجاها نه قاطع را تکرار کنیم.

بیانیه ماموریت شخصی مدیرعامل حرفه ای مطلوب این اهداف را پوشش می‌دهد:

۱) مشخص کننده اینکه چه چیزی بسیار اهمیت داشته و اولویت اصلی محسوب می شود.
۲) تمرکز و شفافیت ایجاد می کند.
۳) به افراد اجازه می دهد که خودش چهارچوب زندگیش را طراحی کند نه فاکتورهای بیرونی.
۴) راهنمای خوبی برای تخصیص زمان و انرژی برای هر روز هر هفته و هر ماه باشد.
۵) حس و حال معنادار و هدفمندی را در زندگی تزریق کند.

یک بیانیه ماموریت شخصی به افراد و مدیرعامل حرفه ای کمک می‌کند تا موفقیت سازمانی و موفقیت فردی را اندازه بگیرند. وقتی افراد دستاوردهایی را در راستای ماموریت و چشم انداز شان به دست می‌آورند، احساس فوق‌العاده‌ای در درون شان ایجاد می شود؛ رضایت، خرسندی، تسلط بر زندگی شوق ادامه و… .

بعد از موفقیت در پروژه اول سال ورای بحث جشن گرفتن موفقیتمان ورای پیاده سازی و اجرای پروژه بعدی تاحدی ترس و استرس را تجربه کردیم که قادر به انجام هیچ کاری نبودیم ما ساعت‌های زیادی را سرکار سپری می کردیم ورزش را متوقف کرده بودم که حتی چند لحظه فقط چند لحظه وقت بیشتری داشته باشند به مصرف زیاد غذاهای ناسالم روی آورده و نهایتاً چندین کیلو هم اضافه وزن پیدا کرده بودم خواب درسته نداشتم اضطراب کل زندگی شخصی‌ام را نیز تحت تاثیر قرار داده بود و در خانه هم حتی لحظه‌ای از دغدغه‌های کاری نمی توانستم آرام باشم.

پاورقی

نویسنده : علی اصغر بایراملو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *