ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

توسعه فردی مدیرعامل

توسعه فردی مدیرعامل

ماموریت مقاله

توسعه فردی مدیران عامل چیست و چه نیازی به این برنامه داریم

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

نقش مدیرعامل رهبری است یا مدیریت ؟

مهم ترین مهارتهای مدیرعامل

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

  • مقاله را با دقت بخوانند و سوال های خود را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارند.

مدت زمان تقریبی : ۴ دقیقه

توسعه فردی مدیرعامل و چرایی نیاز ما به داشتن چنین برنامه‌ای برای مادام‌العمر

همه ما می‌خواهیم زندگی باشکوهی داشته باشیم. از چرخه روزمرگی دور شویم. غبار روی آرزوها و آمال‌مان را بتکانیم و حرکت کنیم. از زندگی متوسط خسته شده‌ایم و می‌خواهیم کمال و طعم  خوشِ خوشبختی را بچشیم. اگر شما هم‌ چنین تصمیمی دارید حتما این مقاله را تا آخر بخوانید.

پیش از اینکه توسعه فردی مدیرعامل را از منظر مادام العمر بودن آن بررسی کنیم و به چرایی اینکه توسعه فردی چرا اینقدر می‌تواند مهم باشد پی‌ببریم، اول باید بدانیم که توسعه فردی چیست و شامل چه چیزهایی می‌شود؟ آیا برای همه افراد یکسان است؟ آیا فقط برای بزرگسالان کاربرد دارد؟ افرادی که بخاطرِ کارشان وقت نمی‌کنند به این مورد بسیار مهم بپردازند، آیا می‌توانند به اهداف و آمال‌شان در بالاترین سطح دست یابند؟ آیا کسانی هستند که بتوانند همراهشان باشند و همراهی‌شان کنند؟

توسعه فردی چیست؟

در فرایند توسعه فردی یاد می‌گیرید که توانایی‌ها و قابلیت‌های‌تان را بشناسید و در جهت بهبود آنها و رسیدن به حداکثر پتانسیل خود استفاده کنید و در نهایت به نسخه‌ای بهتر از خودتان تبدیل خواهید شد.

همه ما ذاتا به رشد، ثروت، روابط عالی، سلامتی، تناسب اندام و در نهایت بهبود زندگی خود تمایل داریم. اما نمی‌دانیم که چطور به طور دقیق می‌توانیم آن‌ها را محقق کنیم و به آن‌ها دست یابیم.

توسعه فردی راهی است که می‌توانیم با آن به آرزوها و آمالی که برای خودمان در نظر گرفته‌ایم دست یابیم.

توسعه فردی در گذشته

حال همه ما می‌دانیم که توسعه فردی برای بهبود زندگی افراد می‌باشد. برخی از مهم ترین مذاهب، مانند ادیان ابراهیمی یا مذاهب هندی وهمچنین فیلسوفان معاصر و در کل گذشتگان ما از چیزهایی مانند عبادات، نوشتن، موسیقی و هم‌خوانی‌های معنوی و یا حتی ورزش، تمرینات جسمانی، تغذیه سالم، خودداری ازعمل جنسی، تفکرو مراقبه، کنترل انرژی، ماساژ و طب سوزنی استفاده کرده‌اند. هدف همه این راهکارهایی که ذکر شد، بهبود و ارتقا زندگی افراد بود.

توسعه فردی مدیرعامل در سال ۲۰۲۰

در قرن بیستم و با پایه‌گذاری رشته روان‌شناسی و تلاش افراد برای شناخت خویش و همچنین با آمدن روان‌شناسان مثبت‌گرا این مسیر تغییر کرد و راهکارهایی جدید وارد این عرصه شد. زیرا روانشناسی مثبت‌گرا برخلاف روانشناسی رایج که به بیماری‌ها و اختلالات می‌پرداخت، به دنبال تجربه‌های ذهنیِ مثبت و احساس خوبِ انسان‌ها بود.

در حال حاضر همه ما به دنبال موقعیتی هستیم که با وجود سختی‌ها و مشغله‌هایی که داریم از طریق راهکارهایی که همه آنها را می‌توانیم به توسعه فردی ربط دهیم، به کیفیت زندگی خود بیفزاییم و توسعه فردی در روزگار ما هم از حکمت‌های کهن همچون یوگا، مراقبه و تمرینات تنفسی و هم از دانش روزِ جهان در زمینه روان‌شناسی و مدیریت استفاده می‌کند تا لذت، شادی و شادمانی، سلامتی، رضایت، انگیزه و خوش بینی را به لحظاتِ زندگی‌مان بیفزاید.

پاورقی

نویسنده : علی اصغر بایراملو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *