ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

اهمیت مفهوم اعتماد در کسب و کار برای مدیران عامل

اعتماد در کسب و کار برای مدیران عامل

ماموریت مقاله

شفاف‌سازی اهمیت مفهوم اعتماد در کسب و کار برای مدیران عامل

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

نقش مدیرعامل رهبری است یا مدیریت ؟

مهم ترین مهارتهای مدیرعامل

وظایف مدیرعامل

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

به درک کامل در مورد اهمیت مفهوم اعتماد در کسب و کار رسیده باشند.

مدت زمان تقریبی : ۸ دقیقه

اعتماد همه چیز است!

ما به عنوان مدیرعامل باور به خود را در زمان تصمیم گیری، فعالیت های موفقیت آمیز و پذیرش مسئولیت کامل موفقیت ها و شکست هایمان می سازیم و اعتماد را در زمان حمایت، همراهی، صداقت، تعهد آفرینی، اجرا و به نتیجه رساندن اهداف سازمان می‌سازیم. ولی آیا اعتماد در کسب و کار برای مدیران عامل در نقش مدیرعاملی آنها تاثیر گذار است؟

در نظر بگیرید که چگونه یک مدیرعامل می‌تواند موفق باشد، وقتی که قابل اعتماد نیست ؟ آیا همکارانش در زمان بحران همراهی می‌کنند، یا تنها می‌ماند ؟ در تصمیمات اشتباه یا عملکرد ضعیف هیئت مدیره کمکش میکنند یا اخراج ؟ ‏ ‏ مدیر عاملی که در انگیزش همکارانش ضعیف عمل می کند، به دیگران اعتماد ندارد، نمی داند چگونه یک تیم را به مرحله تعهد برساند و در رسیدن به اهداف، نتایج مهم و حیاتی ناتوان است در هیچ آموزش مدیرعاملی شرکت نکرده است، هیچ کتابی را حتی ورق نزده است، چون در تمام مکتب‌های مدیرعاملی اعتماد همه چیز است. ‏ ‏ موفقیت همه مدیران‌عامل، یک فرایند نشات گرفته از شخصیت قابل اعتماد آنهاست، تا زمانی که مدیران عامل این اصل را ملکه ذهن خود نکنند، این مهم را تمرین و زندگی نکنند، احتمال موفقیت صفر و شکست از پیش تعیین شده است.

صرفا داشتن یک پست شغلی مدیرعاملی شما را به فرد قابل اعتمادی تبدیل نمی کند، احساس مسئولیت شما برای رشد و رفاه همکارانتان، حل مسئله مشتریان و سود سهامداران باید واقعی باشد. ‏ثبات شخصیت( همراستایی گفتار و رفتار) یکی از مهم‌ترین مهارتهای مدیرعامل است که نتیجه آن تقویت ریشه‌های اعتماد است. ست گادین مدرس و مشاور کسب و کار در جواب سوال، بهترین روش برای بازاریابی کسب و کار آنلاین چیست ؟ می گوید: من هیچ ایده ای ندارم، چون شناختی از کسب و کار آنلاین شما ندارم. اما به طور کلی اعتماد آن چیزی است که نقش اصلی را بازی می کند، اگر افراد بیشتری به شما اعتماد کنند در مرحله بعد همه کارهای دیگر سر جای خودشان قرار می گیرند. پس مهمترین سوال شما این باشد که چگونه می‌توانم اعتماد ایجاد کنم ؟

چند مورد از شفاف‌ترین نتایج اعتماد مدیرعامل در کسب و کار:

۱)کاهش هزینه ۲)افزایش حاشیه سود ۳)رشد پایدار کسب و کار ۴)مزیت رقابتی عمیق و بلند مدت ‏ اگر رویکرد مدیرعاملی خود را بر اصولی محکم و عمیق مثل اعتماد استوار نکنید و فقط به عنوان شغل و سمت آن را ببینید قادر به خلق سازمانهایی جهانی و فرازمانی نخواهید بود.

پاورقی

نویسنده : علی اصغر بایراملو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *