ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

آموزش مدیرعاملی و خصوصیات مدیران موفق

آموزش مدیرعاملی و خصوصیات مدیران موفق

آموزش مدیرعاملی و خصوصیات مدیران موفق

آیا ارتباطی بین آموزش مدیرعاملی و خصوصیات مدیران موفق وجود دارد یا این خصوصیات ممکن است در همه مدیران موفق مشترک نباشد؟ درباره این خصوصیات بخوانیم و ببینیم آیا وجودشان در هر مدی موفقی ضروری است یا خیر.

آرامش زیر فشارها

روبه‌رو شدن با استرس موقعیت‌هایی که فشار بالایی دارند، می‌تواند باعث شود که ذهن شما دائم درگیر باشد و تحلیل مداوم استرس‌ها شما را در استفاده از تمام پتانسیل خود، ناتوان کند.

اما مدیران موفق آموخته‌اند که آرامش خود را حفظ کنند و اثرات منفی استرس و فشار را کاهش دهند. زمانی که فشار به بالاترین حد خود می‌رسد، رهیافت آن‌ها، حفظ وضعیت ذهنی مثبت است. آن‌ها به این چالش به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنند، نه تهدیدی در حد مرگ و زندگی.

آن‌ها یک موقعیت استرس‌زا را به فرصت غلبه بر چالش‌ها تغییر می‌دهند. آرام می‌مانند و نیروی ذهنی لازم برای موفقیت در کار را برای تمرکز نگه می‌دارند. اجازه نمی‌دهند وحشت کنترل اوضاع را به دست گیرد. بر وظایف تمرکز می‌کنند و تصمیمات ضروری را برای اجرا می‌گیرند و جلو می‌روند، بدون اینکه مشکل بر آن‌ها تسلط یابد.

اتکا به خود

برای موفقیت در مدیریت شما باید به این باور اشته باشید که شما مسئول همه و خودتان هستید. هیچ وقت نباید هدف و جهت خود را گم کنید حتی در میانه بحران.

موفق‌ترین انسان‌ها متکی به خود و کاپیتان کشتی خودشان هستند. کار خود را انجام می‌دهند و همان‌طور که می‌خواهند تصمیم می‌گیرند.

اتکا به خود، به شما انعطاف‌پذیری و صبر هم هدیه می‌کند. به این دلیل که شما خود را قوی می‌پندارید و توانایی این را پیدا می‌کنید که با هر چه در کار اتفاق می‌افتد، مقابله کنید.

این خصوصیت شما را متمایز می‌کند و باعث می‌شود دیگران نسبت به شما قدردان باشند و به شما احترام بگذارند. وقتی بحرانی پیش‌رو قرار می‌گیرد، مدیران موفق سرشان بالاست چون به خودشان و توانایی‌هایشان مطمئن‌اند.

خوش‌بینی واقع‌نگرانه

مدیران موفق تمرکزشان را بر جنبه‌های مثبت می‌گذارند ولی البته نگاهشان به همه چیز عاقلانه و عینی است.

آن‌ها خوشبینی واقع‌نگر دارند و چشم‌انداز مثبت را با پرسپکتیو واقعی و روشن هر وضعیت ترکیب می‌کنند.

این خوشبینی مانع نمی‌شود با خودشان روراست نباشند. مدیران موفق توانایی تشخیص شکل‌گیری یک اشتباه را دارند. اشتباه رخ می‌دهد، اما آن‌ها با اعتماد به نفس می‌مانند و اجازه نمی‌دهند افکار منفی و بدبینانه به ذهنشان حمله کند.

برای موفقیت در کار وقتی که به برنامه‌ریزی و طراحی استراتژی برای رفع موانع احتیاج دارید، واقع‌نگر و عملگرا باشید.

قدرت ارتباطات

توانایی برقراری ارتباط مؤثر و انتقال ایده به دیگران یکی از مهم‌ترین خصوصیات هویتی مدیران سوپر موفق مثل بیل گیتس و ریچارد برنسون است.

همه این‌ها باعث می‌شود که توانایی تکیه بر ایده‌ها و اندیشه‌هایتان را داشته باشید.

موفق‌ترین انسان‌ها می‌توانند هنگام صحبت کردن و نوشتن به طور مؤثر اطلاعات را منتقل کنند. آن‌ها توانایی شنیدن فعال و تعامل درست دارند.

شما باید قادر باشید اطلاعات را جمع‌آوری کنید، آنچه که گفته می‌شود را درک کنید، پاسخی مؤثر بدهید و اطمینان حاصل کنید که پیام شما درست دریافت شده است.

تا اینجا نظرتان درباره ارتباط آموزش مدیرعاملی و خصوصیات مدیران موفق چیست؟ به نظرتان این ویژگی‌ها در هر مدیر موفقی دیده می‌شود؟ باز هم درباره این موضوع در پلتفرم we train CEO خواهیم نوشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *