ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

آشنایی با کوچ مدیرعامل

آشنایی با کوچ مدیرعامل

ماموریت مقاله

آشنایی با کوچ مدیرعامل

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

کوچینگ مدیران عامل

وظایف مدیرعامل

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

برای دریافت جلسه کوچینگ از اینجا اقدام نمایند.

مدت زمان تقریبی : ۴ دقیقه

کاری که کوچ مدیرعامل انجام می دهد

زمانی که برای مدیرعامل در سازمان ، کوچ استخدام می کنیم ، کوچ مدیرعامل چه اتفاقی را رقم می زند ؟

اول ، توجه به این نکته مهم است که اگرچه کوچ مدیر عامل باید انعطاف پذیر و سازگار باشد ، اما یک کاری که آنها انجام نمی دهند این است که “راهکارها و الگوهای ثابتی به شما بدهند” کارآمدترین مربیان مدیرعامل کسانی هستند که روشهای روشنی را که جهت خدمت به مراجع توسعه داده اند ، اما خدمات خود را به هر مدیرعامل شخصی می کنند.

مراحل آشنایی با کوچ مدیرعامل

غالباً ، رابطه کوچینگ با مشاهده مستقیم آغاز می شود. یک کوچ ممکن است در عمل مشتری را تحت الشعاع قرار داده و یادداشت برداری کند. بسیاری از مربیان همچنین از ابزارهای ارزیابی عمیق برای شناسایی بیشترین نیازهای مشتری و همچنین نقاط قوت و مهارت آنها استفاده می کنند. و مربیان عالی صحبت می کنند و گوش می دهند – به مشتری ، به بالادست مشتری ، و به همکاران و گزارش های مستقیم آنها.
آنها می خواهند با دیدی جامع و ۳۶۰ درجه از مشتری خود شروع کنند تا بتوانند متناسب با آن خدمات را متناسب کنند.

هنگامی که ارزیابی اولیه انجام شد و با مشتری در میان گذاشته شد ، هر دو کوچ و مدیرعامل اهداف طولانی مدت و همچنین اهداف گام به گام برای رسیدن به این اهداف طولانی مدت را شناسایی می کنند.
آنها جدول زمانی را تعیین می کنند و مجموعه ای از معیارهای شخصی را برای ارزیابی پیشرفت به سمت اهداف تهیه می‌کنند.
مربیان ممکن است “مشق شب” مدیرعامل را تعیین کنند و ممکن است در ابتدای قرارداد کوچینگ ، شخصاً یک نفر را با به عنوان پشتیبان در خدمت مدیرعامل بگذرانند.
با تعیین اهداف و برنامه عملی ، کوچ معمولاً برنامه ای برای ملاقات با مدیرعامل را به طور منظم ، چه از طریق تلفن، حضوری یا روش دیگر تعیین می کنند.
انتظار می رود در طی مدتی بین جلسات ، مدیرعامل برای دستیابی به اهداف و اقدام‌های مشخص کار کند و جلسات آینده برای بررسی این دستاوردها صرف شود.
هنگامی که قرارداد کوچینگ به پایان می رسد ، کوچ و مدیرعامل به گذشته نگاه می کنند و پیشرفت را ارزیابی می کنند و ممکن است پس از اتمام همکاری، برنامه ای برای پشتیبانی مشخص کنند. برخی از مدیران عامل پس از پایان دوره فشرده کوچینگ ،خدمات پیگیری دوره ای دریافت می‌کنند.

چرا آشنایی با کوچ مدیرعامل ضروری است؟

برای آشنایی با کوچ مدیرعامل، پیشرفت را باید به روشهایی ارزیابی کرد که برای مشتری معنی دار باشد. غالباً ، پیشرفت را می توان برای انواع مختلف پیشرفت به روش های مختلف مشخص کرد. پیشرفت در بعضی موارد ممکن است به سادگی با صحبت کردن با مربی اندازه گیری شود. فرض کنید یک مدیر عامل بدون تمایل به ریزمدیریت در تفویض اختیار مشکل دارد. ممکن است یک هدف این باشد که یک کار خاص را به طور کامل (مثلاً تهیه گزارش هفتگی) واگذار کنید و به تیم کاملاً اعتماد کنید تا از آن مراقبت کند تا اینکه این کار را انجام دهید و دائماً بررسی کنید که هرکسی کاری را که باید انجام دهد انجام می دهد.
اگر مدیرعامل این کار را انجام دهد و گزارش برای جلب رضایت همه ارسال شود ، مدیر عامل و مربی ممکن است در این باره بحث کنند. با واگذاری موثر چه مدت زمان آزاد شد؟ آیا احساس کاهش قدرت وجود دارد؟ در نتیجه تفویض اختیار ، چه مزایایی حاصل شد؟ این نوع پیشرفت ممکن است توسط مشتری ، مربی یا هر دو مورد توجه قرار گیرد تا بعداً بررسی شود.
روش دیگری که مربیان و مشتریان می توانند پیشرفت را اندازه گیری کنند ، تکرار ابزار ارزیابی در پایان قرارداد مربیگری است. مشتری در طول رابطه چگونه تغییر کرده است؟ کجا هنوز پیشرفت وجود دارد؟ هر دو معیار عینی و ذهنی پیشرفت برای موفقیت حداکثری در مربیگری مهم هستند.

پاورقی

نویسنده : علی اصغر بایراملو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *