ثبت نام دوره کوچینگ مدیران عامل فاندامنتال به زودی آغاز می شود.
0

آشنایی با درمانگر ، مشاور ، منتور و کوچ

منتور و کوچ

ماموریت مقاله

آشنایی با درمانگر ، مشاور ، منتور و کوچ

مخاطبین مقاله

مدیران عامل

پیش نیاز مطالعه مقاله

کوچ مدیرعامل به چه معنی است و چرا مدیرعامل به کوچ نیاز دارد؟

از مدیران عامل عزیز انتظار می‌رود پس از مطالعه این مقاله

برای گرفتن بهترین نتیجه برای رسیدن به خواسته ها و اهداف مورد نظر اقدام کنند.

مدت زمان تقریبی : ۵ دقیقه

مقدمه

در مقاله قبلی راجب■ آگاهی■ صحبت کردم و یکی از موارد بسیار مهم و کاربردی که به آن اشاره شد که به ما کمک میکند از طریق آن بتوانیم آگاهی بدست بیاوریم و به سمت خواسته ها و اهدافمون حرکت کنیم استفاده از افرادی مانند درمانگر،،مشاور،منتور و کوچ است
در این مقاله قصد دارم شما رو با ویژگی های هر کدام از این حرفه ها و تفاوت هایی که با حرفه کوچینگ دارند و در نهایت با کوچ و جلسات کوچینگ بیشتر آشنا کنم .

‏درمانگر

معمولا افرادی که مبتلا به اختلالات ذهنی و روانی هستند، در گذشته زندگی میکنند ، و به دنبال مداوای زخم های گذشته هستند به درمانگر مراجع میکنند تا با آگاهی هایی که بدست می آورند در جهت درمان خود قدم بردارند .
معمولا درمانگرها با مشکلاتی که ریشه آن در گذشته است رو به رو هستند و با استفاده از دانش و تجربه ای که دارند، مشکلات مراجع را ریشه‌یابی کرده و به او کمک می‌کند تا بر مشکلات و آنچه باعث ایجاد درد و ناراحتی در وجودشان میشود غلبه کنند.

تفاوت درمانگر با کوچ

کوچینگ درمان نیست،کوچ با افراد سالم و توانا کار می ­کند چون اعتقاد کوچ بر این است که افراد سالم با عمیق فکر کردن و بازخورد گرفتن راهشان را پیدا میکنند و به سمت اهدافشون حرکت میکنند بنابراین کوچینگ بر مبنای گذشته افراد نیست، بلکه تمرکز آن روی زمان حال و آینده مراجع است.
‏ کوچینگ بر پایه اقدام و عمل است و کوچ تمرکزش بر نقطه­ ای است که مراجع در حال حاضر در آن قرار دارد(وضعیت فعلی) و نقطه­ ای که می­ خواهد در آنجا قرار بگیرد(وضعیت مطلوب) و تا رسیدن به نتایج ،مراجع را همراهی میکند.

مشاور

مشاور نسبت به موضوع خاص تخصص دارد، برنامه ای طراحی میکند و موضوع صحبت را مشخص میکند و محور اصلی صحبت در جلسات با مشاور است و اطلاعات و تجربه و دانشی که خود دارد را در اختیار مراجع میگذارد .مشاور، فرد مراجعه کننده را به سمتی راهنمایی می‌کند که تصور می کند برای او بهتر است.

تفاوت مشاور با کوچ

لزوما ممکن است کوچ در موضوع مراجع تخصص نداشته باشد، و با ابزارها و مهارت هایی که دارد کنار مراجع قرار میگیرد تا با همراهی هم و با کشف و جستجوگری در دنیای درون مراجع به پاسخ برسند در واقع محور اصلی جلسات کوچینگ را مراجع مشخص میکند و بر اساس دانش و آگاهی های که در جلسه به کمک کوچ بدست میآورد وارد اقدام میشود،هدف کوچ این است تا به مراجعه‌کننده کمک کند تا توانایی‌های بالقوه خودش را پیدا کند و و زندگی ایده آلش را مطابق با مدل و سبک شخصی خود طراحی کند نه بر اساس تجربه های زندگی کوچ.

منتور

منتور کسی است که تجربه مسیری که ما میخواهیم برویم را دارد و به کسانی که تجربه کمتری دارند یاری میکند،.منتور فردی است که مهارت دارد و با تجربه است به قولی مرشد است و مهارتی که خود دارد را به مراجع خود انتقال می دهد.
منتور معمولاً فردی مسن ­تر و با تجربه­ تر است. مراجع از منتور درخواست راهنمایی و نصيحت می­ کند و منتور دانش و تجربه خود را به مراجع انتقال می ­دهد.

تفاوت منتور و کوچ 

کوچ بر خلاف منتور نصیحت و راهنمایی نمی­ کند. کوچ با ابزارها و مهارت هایی که دارد کنار مراجع قرار میگیرد و همراه او حرکت می­ کند و با او مسائل را می ­بیند و قدم به قدم به اهداف مراجع نزدیک میشوند،کوچ و مراجع مانند دو شریک با هم کار میکنند و رابطه ای برقرار میکنند که دو طرف با هم برابر هستند .

اجازه بدهید از مثالی برای شفاف تر شدن موضوع استفاده کنیم :

تصور کنید برای مسابقه دو دارین آماده می‌شوید و برای رسیدن به موفقیت و بالا رفتن سرعت و عملکردتان نیاز به کمک و راهنمایی دارین تا آگاهی های لازم را بدست بیارید و حرکت کنید :

مشاور: متخصص در این زمینه هست اما ممکن است تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد ولی با دادن راه حل به شما برنامه ای می‌چیند و کمک میکند تا به موفقیت برسید.(بر اساس دانش و تخصصی که دارد.)

منتور: کسی هست که با تجربه هست و خودش قبلا این مسیر را رفته و تجربیاتش را در اختیار شما می‌گذارد و کمک می‌کند تا به موفقیت برسید (بر اساس تجربه ای که دارد.)

کوچ: کسی هست که میتواند لزوما تخصص و تجربه نداشته باشد ولی با ابزارها و مهارت های که دارد از ابتدا تا انتهای مسیر کنارتان قرار میگیرد، نقاط قوت و توانایی هایی را که دارید میبیند و شما را تشویق و ترغیب میکند و بر اساس ویژگی های منحصر به فرد خودتان با شما تا انتهای مسیر همراهی میکند تا به پیروزی برسید( بر اساس ابزارها و مهارت هایی که دارد .)

تا اینجا با تفاوت های رشته های مشابه با کوچینگ آشنا شدیم و در انتها بیایید نگاهی به جلسات کوچینگ و باورهای کوچ داشته باشیم:

۱.کوچ عملکرد و کارآیی فرد را بهبود می‌بخشد و بیشتر بر روی حال و آینده افراد تمرکز دارد،

۲.کوچ با استفاده از ابزارها و مهارت هایی که دارد استعدادها و پتانسیل‌ها

و نقاط قوت فرد را شناسایی می‌کند تا فرد بتواند در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود کارآیی و عملکرد بهتری داشته باشد

۳.اعتقاد کوچ بر این است که فرد پاسخ سوال ها و مشکلاتش را در درونش دارد فقط کافی هست تا بستری فراهم گردد تا به حقیقت مورد نظر دست پیدا کند و کوچ با استفاده از مهارت‌هایی همچون گوش‌شنوا، پرسشگری مؤثر و ارائه بازخوردهای سازنده به او کمک می‌کند تا این پاسخ را کشف کند.

۴. کوچ به فرد کمک می‌کند تا مطلب تازه‌ای یاد بگیرد نه این که به او مطلب تازه‌ای یاد بدهد،کوچ مراجع را ترغیب و تشویق میکند تا پتانسیل های درونیش را ببیند و در جهت آن قدم بردارد و در تمام مسیر مراجع را همراهی میکند.

۵.کوچ باور دارد همه انسان ها توانمند هستند ، بنابراین او را بر اساس عملکرد امروزش قضاوت نمی‌کند بلکه به او کمک می‌کند تا استعدادها و توانایی هایش را ببیند و رشد کند و به نقطه مطلوبی که دوست دارد برسد

‏۶. کوچ ممکن است در زمینه مورد بحث تخصص نداشته باشد، تمام توجه و تمرکزش روی فرایند کوچینگ و مهارت ها و ابزارهایی هست که میتواند به فرد کمک کند تا پتانسیل‌هایش را آزاد کند.

از خودتان سوال کنید برای گرفتن بهترین نتیجه و برای رسیدن به خواسته ها و اهداف مورد نظر آیا به کمک دیگران هم نیاز دارم یا خیر ؟ و هر پاسخی دادین فقط اقدام کنید.

برای کشف درونتان و قهرمان درونی تان هیچ زمانی بهتر از همین لحظه نیست
همه آنچه به دنبالش میگردی در درون توست

 

پاورقی

نویسنده : ماهی میرزایی لایف کوچ حرفه ای پلتفرم پرورش مدیران عامل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *